neděle 26. května 2013

Péče o vlasy

Přeji krásný zbytek víkendu, 

doufám, že si stejně jako já užíváte hnusného počasí s kamarády a spoustou jídla, filmů a her.

V dubnu a květnu jsem nakupovala spíš oblečení než kosmetiku (kromě pár drobností na letišti pří návratu z Londýna). Za poslední půlrok jsem ale kompletně změnila vlasovou péči a pod palbou článků o složení kosmetiky jsem se pokusila najít bezsilikonové a bezsulfátové přípravky. Jako jo, pořád ještě mi v koupelně straší zbyteček šampuku a Aussie, ale už to začíná vypadat lépe.


Na fotce je můj nejoblíbenější šampon Brown Sugar od Urtekram. Po druhém balení ale přestal tak dobře fungovat, i tak je ale pořád super - mám po něm vážně větší objem vlasů, ale přitom nijak nevysušuje. Sulfát sice obsahuje, ale mírnější. 
O bylinkové arjuvédské směsi Khadi jsem už psala a pořád jsem s ní spokojená. Aplikace sice zdlouhavá, výsledek ovšem víc než dobrý. Akorát si tím blátíčkem vždycky nějak ošoupu lak na nehtech.
Lush Ultimate Shine mi ze všech šampuků vyhovoval nejvíc, ale i tak docela vysušuje. Zařekla jsem se, že si už žádný nekoupím, protože mi ani vůně ostatních moc nejdou. Lush Jungle nepoužívám moc často, všechny kondicionéry mi zbytečně zatěžují vlasy a Jungle mi navíc nic moc s vlasy ani nedělá. Ale když už ho mám.
Dál jsem si ještě pořídila dvě arjuvédská mýdla - Visaka (ostře zelené) výrazně citrusově voní a prý má zpevňovat vlasy. Zatím jsem si ničeho nevšimla, ale baví mě ho po umytí používat. Zato Neelayadi ( v bambusové krabičce) je jiná. Objem po použití je super. Vlasy ani trochu vysušené a pokožka hlavy si libuje. Zatím jsem ho teda nikdy nezvládla použít víckrát než dvakrát po sobě. Ono totiž tak úplně nemyje. Nečistoty tedy smyje, to zase jo, pění slušně, splachuje se slušně. Krom toho ale spíš jen tak obalí vlasy a mastnotu do sebe nasákne. Z toho taky ten objem. Ještě ho nemám tak moc ozkoušený, ještě bych se o něm chtěla víc rozepsat a možná ukázat moje vlasy před a po.Kiss my Face big body a Arithu nemám ozkoušenou vůbec, ale doufám, že po nich budu mít hřívu jako paní na krabičce.

Jestli máte zkušenosti s vlasovou kosmetikou měnící jemné vlasy na bohatou hřívu, tak se rozhodně pochlubte.

Žádné komentáře:

Okomentovat